BİLGİ SAYFALARI

Kiralama Sözleşmesi

Kiralama Sözleşmesi

Kiralama Süresi :
En az kiralama süresi 7 gündür.

Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı)
Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte 1000 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir.

Bu proizyonlar kaza halinde standart(muafiyetli) kaskolu kiralamalarınızda kusur oranı farketmeksizin sürücü tramer raporlarında kusurlu görünüyorsa sürücüden(kullanıcıdan) tahsil edilir. 

Kira sözleşmesinde yazan maddelere uygun şekilde eksiksiz kaza raporu tutulması dahilinde geçerli olup,klaza raporu olmayan,kaza raporu eksik veya geçersiz olan yahut tanımlı sürücünün haricinde bir sürücü kazaya karıştığında kazadan doğan tüm maddi sorumluluğu adına kira sözleşmesi yapılan sürücü ödeyecektir.

Kullanım ve Kilometre Limiti:
Kiralanan araçlarda Günük 200 kilometre limitidir. Araçlar sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kullanılabilir.

Trafik Cezaları:
Sözleşme süresince oluşabilecek her türlü trafik cezaları ve sorumluluk kiracıya aittir.Karataş Oto Kiralama "KIRALAYAN" 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun 3. Ve 85. Maddeleri gereğince kira bedeli karşılığında aracı kullanmak üzere alanda "KİRACI veya İŞLETEN" olarak anılacaktır. Kiracı Sözleşmedeki tüm maddelere uyacağını hem sözlü olarak hem de yazılı olarak beyan ve taahhüt ederek aracı teslim almıştır

Sigorta:
Bütün araçlar T.C. yasaların öngördüğü Trafik Sigortası ve ayrıca Muafiyetli Kasko Sigortası ile sigortalanmıştır. Bahse konu sigorta şartlarının yerine getirilmemesi durumunda sorumluluk kiracıya aittir.

Sigorta Kapsamı Dışında Kalan Noktalar:
Alkollü veya uyuşturucu madde etkisinde olmak,
Belirlenen hız limitini aşmak,
Kaza esnasında aracı bulunduğu yerden hareket ettirmek,
Kaza tespit raporu, alkol raporu veya çalıntı raporu gibi sigorta kapsamında öncelikli resmi tutanak ve belgeleri almamak,

*Anahtar ve ruhsat taşınabilir eşya olmasından dolayı çalınması durumunda sigorta kapsamı dışında kalmaktadır.

*Kaza harici Lastik, Cam, Far hasarları isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında LCF sigortası ile teminat altına alınabilir.

Lütfen genel şartlar ve sigorta kapsamında daha detaylı bilgi almak için irtibata geçiniz.

Araç kiralama fiyatlarına hariç olan hizmet ve ürünler.

Yakıt

Akaryakıt fiyatlarımıza dahil değildir, kiralama başlangıcında kontratta belirtilen seviyede teslim edilen yakıt kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.

Araçlarımızda benzin deposu ikaz ışığı yanmayacak şekilde bir miktar yakıt ile müşterilere teslim edilir, Dönüşte aracı bize teslim ederken içinde bulunan benzinin iadesi yapılmaz.

İlave Sürücü

Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde ( depozit ön şartı hariç ) bir kontrata 2 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir, 2. sürücüden sonraki her bir sürücü için 25 TL/gün tutarında bir ücret talep edilir.

 

Bebek ve Çocuk Koltuğu

Araçlara bebek ve çocuk koltuğu isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

Navigasyon Cihazı

Araçlara navigasyon cihazı isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

Şehir Dışı Araç Teslimatı

Teslimat yeri Gaziantep Merkez Ofisi dışı bir il ise, bölgenin Gaziantep olan uzaklığına göre ek ücret talepedilir.

Kira Kontratında Değişiklik Talepleri

Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order ile tahsil edilirek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın ofislerimizden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.  

 

   * Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)

    * Dönüş istasyonunun değişikliği

    * Araç grubu değişikliği

    * Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi

    * Saat Farkı


Kiralama süresi 24 saattir. 2 saatlik geç teslim için günlük kiralama bedeli talep edilir. Araç dönüşlerinde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabilir.

Diğer Operasyonel Ekstralar

Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Rezervasyon Şartları

İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:
Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.

Sitemizde görmüş olduğunuz tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası, KDV ve günlük 200 kilometre kullanımı dahildir. Diğer ek hizmet ihtiyaçlarınız için fiyat Koşullarını okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı rezervasyon esnasında mail order veya hesaba havale yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir. Rezervasyonun aracın teslim gün ve saatine 48 saat veya daha kısa bir süre kala iptal edilmek istenmesi halinde bir günlük kira bedelinden az olmamak kaydıyla toplam kiralama bedelinin %30u araç rezervasyon bedeli olarak tahsil edilir ve geri kalan tutar iade edilir.

Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır.

Kiralama esnasında Teminat seneti alınır.

Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.

Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.

Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi, kredi kartınızdan mail order veya hesaba havale ile rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Kiralama bedelinin şirketiniz tarafına faturalamasını istiyorsanız Fatura bilgilerinizi bize ulaştırmanız halinde, muhasebe departmanımız konuyla ilgili şirketinizin ilgili kişileriyle temasa geçecektir.

KARATAŞ OTO KİRALAMA SÖZLEŞMESİ ÖZEL ŞARTLARI VE ARAÇ TESLİM ALMA KOŞULLARI

 

A)BAŞLANGIÇ METNİ

Bu sözleşmenin ön yüzünde plaka ve modeli yazılı aracı kiraya veren Karataş Oto Kiralama "KIRALAYAN" 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun 3. Ve 85. Maddeleri gereğince kira bedeli karşılığında aracı kullanmak üzere alanda "KİRACI veya İŞLETEN" olarak anılacaktır. Kiracı Sözleşmedeki tüm maddelere uyacağını hem sözlü olarak hem de yazılı olarak beyan ve taahhüt ederek aracı teslim almıştır.

 İşbu sözleşme Karataş Oto Kiralama müşterileri arasında, http://www.karatasrentacar.com internet sitesi üzerinden kendi iradesi ile satın alma aşamasında yapılmıştır.Satınalmayı gerçekleştirerek bu sözleşmeyi okuduğunu, anladığını ve tüm hükümlerini onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 1-TARAFLARIN SORUMLULUKLARI

1) Kiralayan mülkiyetinde bulunan aracı, aşağıdaki şartlara uyulması koşuluyla önceden saptanan süre için Kiracıya vermiştir. Kiracı, iş bu sözleşmeyi imzalamakla kiraladığı aracı sağlam ve iyi durumda, yedeği ile birlikte beş lastiğiyle mükemmel durumda, avadanıklar, trafik tescil belgesi, haritalar v.s. ilgili belgeler ve tüm aksesuarı ile sağlam teslim aldığını, sözleşmede yazılı olan gün ve saatte, aksine bir anlaşmaya varılmadıysa aldığı yerde geri vereceğini kabul etmiştir.

2) Taşıtların Kullanılma Esasları: Kiracı kiraladığı taşıtlar,a- Karayolları trafik kanunları, Gümrük Yasaları ve Ateşli Silahlar Mevzuatı başta olmak üzere, T.C. Kanunlarına aykırılık teşkil edecek şekilde ve taşınması suç olarak belirtilen eşyaların taşınmasında- Otomobil yarışlarında, rallilerde, hız denemelerinde, motor sporlarında, trafiğe kapalı veya uygun olmayan yollarda ve arazilerde (dağlık arazi, kum, bataklık, dere yatağı, v.s. gibi) yolcu taşıma amacı dışında ve ayrıca teknik yapısına ve tahammül gücüne uygun olmayan diğer şekillerde, c- Hareket eden veya etmeyen başka taşıtların çekilmesinde veya itilmesinde kullanmayacağını beyan ve taahhüt eder.

3) Kiralayanın onayı olmaksızın, kiracı aracı üçüncü şahıslara kullandıramaz. Kiracının aracı üçüncü şahıslara kullandırılması kiralayan tarafından öğrenildiğinde; kiralayan sözleşmeyi tek taraflı fesheder ve bu feshetmekten dolayı kiracı hiçbir tazminat talep etmeyeceğini beyan ve taahhüt eder.

4) Kiracı, seyir hali dışında aracı kilitli ve güvenli olarak park etmek zorundadır. Aracın çalınması ve bulunamaması halinde geçen ilk 45(kırkbeş) günlük süreyi kiralayan kiracıdan talep edebilir. Kiracı, aracı ehliyetsiz birine verirse tüm sorumluluk kiracıya aittir. Bu durumda oluşabilecek tüm sorumlulukları( maddi ve manevi) Cezaları ödemeyi kabul ve beyan ederek aracı teslim almıştır.

5) Kiracı, aracı kiralayana teslim ederken aracın tüm resmi belgelerini (Motorlu Araç Tescil Belgesi, Motorlu Araç Trafik Belgesi, Sigorta poliçesi, Plakalar) ve anahtarlarını iade etmek zorundadır. Kiracı bu belgeleri iade etmediğinde iade edene kadar geçecek sürede de kiracı Belgelerin alınması aşamasında geçen sürede kira bedeli ödeme yükümlülüğünü, kayıp halinde ise belgelerinin yenilerinin düzenlenmesi için yapılacak tüm giderleri ödemeyi beyan ve taahhüt etmiştir.

6) Aracın herhangi bir olay nedeniyle kiracının kusuru olsun veya olmasın yetkili makamlarca müsaderesi veya el konulması halinde geri alınması için yapılacak tüm masraflar kiracıya aittir. Kiracı ayrıca bu sürede geçecek günlerinde kira bedelini ödemeyi beyan ve taahhüt etmiştir.

7) Kiralanan aracın yakıt giderleri kiracıya aittir. Kiracı; Araçta takip cihazı olduğunu; bu durumun özel hayatın gizliliğini ihlal etmeyeceğini, bu konuda sonradan davacı ve şikâyetçi olmayacağını kabul beyan ve taahhüt ederek aracı almıştır.

8) Kiracı, kendisi veya bir başkası tarafından kira süresi içinde veya aracın kiralayana iadesinden sonra araçta bırakılan bir eşyanın kaybından ve hasarlanmasından dolayı kiralayanı sorumlu tutmayacağını ve herhangi bir talepte bulunmayacağını taahhüt eder.

9) Kiralayan kendi kusur ve ihmalinden kaynaklanmayan tüm zararlar ile aracın işten kaldığı dönemler için kiracıya rücu hakkına sahiptir.

10) Kira süresi bir gün 24 saat, bir hafta 7 gün ve bir ay 30 gün olarak hesap edilir. Kiracı, almış oldugu aracı günüden erken iade etmek isterse bu konuda KİRALAYAN tarafından çıkarılacak hesabı ödeyecegini, beyan ve taahhüt ederek aracı almıştır. 

11) Kiralayan herhangi bir sebep göstermek ve tazminat ödemek zorunda olmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak dilediği zaman feshedebileceği gibi uzatmaktan da kaçınabilir.

12) Kiracı, kiralayanın yazılı onayı olmadan kiralanan aracı Türkiye sınırları dışına çıkaramaz. Kiracı aracı aldığı gibi hasarsız olarak teslim etmekle yükümlüdür.

13) Taraflar, bu sözleşmenin uygulanmasından doğacak ihtilaflarda Türk Hukukunun uygulanacağını ve ihtilafların Çözümünde Gaziantep Mahkeme ve İcra Müdürlüklerinin yetkili olacağını kabul eder.

14) Kiracının sözleşmede bildirdiği adreslere yapılan tebligatlar kendisine yapılmış sayılır.

15) Kiracı, Kiralayanın fatura ve ticari defter kayıtlarını kesin delil olarak kabul eder.

16) Kiracı günlük kilometre limitini aştığında, kiralayan tarafından ek ücret talep edilebileceğini bilerek ve kabul ettiğini beyan ve taahhüt etmiştir.

17) Kiracı, kiralamış olduğu araç geçmişinin; Hasarsız, Hasarlı ve Ağır Hasarlı olduğunu bilerek ve bu konuda oluşa bilecek tüm sorumlulukları kabul ve taahhüt ederek aracı teslim almıştır.

18) Kiracı, Almış olduğu aracın Muafiyetli  Rent A Car kaskolu olduğunu bilerek, Bu konuda oluşacak maddi ve manevi sorumluluğu kabul, beyan ve taahhüt ederek aracı teslim almıştır. Muafiyetli  Rent A Car kasko konsu her yıl ekonomik politikalarla parallel olarak güncellendiğinden aracı teslim alırken Kiracılar bu konuyu Şifai olarak teit etmek zorundadırlar. Bu konuda oluşacak sorumluluk Kiracıya aittir.

19) Kiracı, Kara Yolları Trafik Kanununa aykırı hareket etmek suretiyle sebebiyet vermiş olduğu kazalar neticesinde uygulanacak cezai işlemler ve bunların ferilerinden sorumlu olduğunu kabul ve taahhüt eder. Kiracı kira süresince gelen trafik cezalarını 5 gün içinde ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödemeyi RED ederse açılacak olan davanın tüm masaraları, dilekçe ücreti de kiracıya ait olduğunu kabul beyan ve taahhüt ederek aracı teslim almıştır.

20) Kiracıya 2709 sayılı Anayasamızın 38. Maddenin de belirtilen Ceza sorumluluğu şahsiliği ile 5237 sayılı kanunun 20 (1) Ceza sorumluluğu şahsidir. Kimse başkasının fiilinden dolayı sorumlu tutulamaz hükmü hatırlatılmış, Kiralamış olduğu araçla ilgili olarak(Kira Süresince) tüm yetki ve sorumluluğun kendisinde olduğunu bilerek, beyan ve taahhüt ederek aracı kiralamıştır.

21) Kiracı aracı teslim aldığı andan itibaren kiralamış olduğu aracın UZUN SÜRELİ kiralandığını kabul, beyan ve taahhüt etmiştir. Ayrıca Kiracı aracı teslim atıktan sonra; kiralayan ile araç arasındaki illiyet bağının koptuğunu bilerek, kabul ve beyan ederek aracı teslim almıştır.

22) İş bu sözleşme ile kiralanan aracın, KİRACI’ya teslimi anından itibaren Karayolları Trafik Kanununda belirtildiği şekilde İŞLETENİ KİRACI’dır. Kiracı aracı teslim aldığından itibaren İşleten sayıldığını beyan ve taahhüt ederek aracı teslim almıştır. Bu sıfat kiracının kendi kusuru veya başka nedenlerden dolayı meydana gelen ölümlü, yaralamalı veya maddi hasarı trafik kazalarında veya kasten mala zarar verme durumlarında cezaların şahsiliği gereğince kiralayan, zarar gören başka kişiler veya sigorta şirketleri tarafından açılacak olan tüm maddi ve manevi tazminatları ilgilendiren Davların ve Rücüların KİRACI adına açılacağını bilerek, beyan ve taahhüt ederek aracı teslim almıştır.

23) Kiracı, aracı teslim almadan ÖNCE sözleşme de yer alan hükümleri kabul etmeme hakkına sahiptir. Kiracı Sözleşmeyi imzalayıp Aracı teslim aldıktan sonra sözleşmeyi Tek taraflı feshedemeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt etmiştir. Bu konuda kiracı hiçbir baskı ve tesir altında kamadan kendi özgür beyanıyla Aracı Kiralamayı kabul ve taahhüt eder. Kiracı, Aracı erken iade etmek isterse, Kiralayan tarafından çıkarılacak ödemeyi kabul beyan ve taahhüt ederek aracı teslim almıştır.

24) Kiracı, Kiralayan ın yazılı onayı olmadan araç üzerinde, aksesuarlarında veya herhangi bir parçasında(Takip Cihazı dahil) değişiklik, oynama, eklenti, çıkıntı, kazıntı veya benzeri değişiklik yapamaz. Araç üzerinde yapılan derişiklik fark edildiği an kiralayan tek taraflı sözleşmeyi hiçbir tazminat ödemeden feshedebilir.

25) Kiracı hiçbir şekilde sözleşmeden doğan hakları ya da aracı ve içindeki donanım ve gereçleri devir, temlik ve rehin edemez, başkasına kiraya veremez ve bunları kiralayana ve araca zarar verecek şekilde kullanamaz. Bu taahhüde aykırılık halinde kiralayan bir ihtara ve hükme hacet kalmaksızın aracı Kiracı dan derhal geri almak hakkına sahiptir. Kiracı aracı Sosyal güvenlik birimi SGK-BAGKUR-Emekli Sandığı yapılmış ve statüsü devam eden personeline Kiracıya bilgi ve belge(ehliyet, kimlik) vermek şartıyla kullandıra bilir.

26) Kira kontratı(sözleşmesi) ve teslim formu kopyaları arasında kayıt farkı olduğunda orijinal (birinci) kopya geçerlidir.

27) Kiracı, kiralayana ibraz ettiği(verdiği) bilgilerin(Kimlik, Sürücü Belgesi, İş Ve Adresi gibi.) sahte olmadığını, doğru olduğunu beyan ve taahhüt etmiştir. Bu konuda gerçeğe aykırı olarak düzenlenen belgeler ve verilen bilgilerin yanlış olması durumunda kiralayan hiçbir tazminat ödemeksizin aracını geri alabileceğini ve kiracı hakkında suç duyurusunda buluna bileceğini Kiracı beyan ve taahhüt etmiştir.

28) Kiracı, kiralamış olduğu aracı ehliyetsiz bir kişiye kullandırması sonucu doğa bilecek bütün maddi ve manevi sorumluluğu(idari ceza, çekici ücreti, park ücreti, kaza sonucu tüm masraflar vb..) kabul, beyan ve taahhüt ederek aracı teslim almıştır. Kira süresince aracın tüm yasal sorumluluğu kiracıya aittir.

29) Kiracı, araç değişikliği yaptığında aracın geliş ve gidiş tarih ve saatleri içerisinde iki araç içinde tüm sorumluluğun kendinde olduğunu beyan ve taahhüt eder.

30) Aracı teslim almak ve kiralamak veya teslim etmek için kiracıların 18 yaşını doldurmuş olmaları ve ehliyetinin olması yeterlidir. Aday sürücü veya sürücü belgesinin yeni olmasına bakılmaz.

31) Kiralanan aracın kiracı yedinde bulunduğu müddet içeresinde kiralanan araç ile cezai veya hukuki sorumluluk doğuran bir eylemin ikası dolayısıyla kiralayana açılacak davalardan ve kiralayana karşı yürütülecek takiplerden dolayı kiracı kiralayana karşı sorumluluğu kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

32) Kiralayan, Türk Ceza Kanunu md. 54/1) e göre İyiniyetli Üçüncü Kişidir. Araçta kiracıya ait her hangi bir suç unsuru bulunması durumunda, araç adli veya idari makamlar tarafından alı konulması, Müsadere edilmesi durumunda; kiracı araçla ilgili tüm masaraları ödemek ve aracın kaldığı süre içerisinde de ücretini ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt ederek aracı teslim almıştır.

33)Taraflar, iş bu sözleşme uyarınca vakıf olacakları diğer tarafa ait her türlü ticari ve mesleki bilginin gizli olduğunun kabul eder ve bu bilgilerin sözleşme taraflarından üçüncü kişilere ifşa edilmemesini kabul eder. Bu gizlilik taahhüdü işbu sözleşme sona erse veya iptal edilse dahi geçerliliğini muhafaza eder.

Madde 2 - ÖDEME

1) Kira bedeli sözleşmenin düzenlenmesi sırasında nakit veya kredi kartı ile peşin olarak tahsil edilir. Ayrıca depozit olarak kiracının kredi kartı bilgileri ve provizyon alınır.

2) Kiracı, iş bu sözleşmede kabul ve taahhüt altına alınan tüm ödemelerin (hasar, hırsızlık v.s.) Kredi Kartından mail order olarak alınmasını onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 3 - SİGORTA

1) Kiralayan kiraya vereceği araçları Karayolları Yolları Trafik Kanunu uyarınca "Mecburi Mali Mesuliyet Sigortası"ile sigortalanmıştır. Kiralanan araç, ve/veya kiracı, ve/veya üçüncü şahıslarda meydana gelen hasar ve zararların karşılığı olarak ödemesi gereken bedel ve tazminatların sigorta poliçe limitlerini aşması halinde veya sigorta kapsamı dışında kalması durumunda doğacak farkı, kiracı ödemeye peşinen kabul ve taahhüt eder. Bu husus mahkeme kararıyla hüküm altına alındığı takdirde yine kiracı limiti aşan kısımları ilamdaki faiz uygulanması ile birlikte kiralayana ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Sigorta Kapsamı Dışında Olan Haller:

Aşağıda açıklanan kişinin ehliyetsiz olması halinde-Taşıtı kullanan ehliyet sahibi kişinin alkollü olması, uyuşturucu veya benzeri maddeleri kullanması halinde, c-Kullanıcı dikkatsizliğinden ve kötü kullanımından dolayı kiralanan taşıtın motorunun yanması halinde, d-Kaza raporu ile tazmin edilebileceği halde raporu alınmamış ve periyodik bakımlarda ortaya çıkan tüm alt vuruklardan meydana gelen egzoz, katalizör, kartel patlaması vs. durumunda, e-Raporu alınmayan lastik yarılması ile patlak lastiğin üzerinde yürüyerek lastiğin ve jantın kullanılmaz duruma gelmesi halinde, f-Döşeme ve diğer aksamlara zarar verilmesi, teslim edilen radyo-teyp, stepne, avadanlık v.b. aksesuarların (cam, far, jant kapağı, vb.) kaybı, çalınması ve kullanılmayacak duruma gelmesi hallerinde.

2) Kiralanan aracın Pert Total Hale Gelmesi durumunda Sigortanın belirlediği araç değerinden sigortanın ödeyeceği pert total bedeli düşüldükten sonra kalan kısmı Kiracı Kiralayana ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

3) Kiracı, herhangi bir şekilde meydana gelen kaza, çalınma ve gasp gibi durumlarda en kısa zamanda konu hakkında kiralayana bilgi verecek ve aşağıda belirtilen önlem ve işlemleri yerine getirecektir; Kaza, çalıntı veya gasp evraklarının temin ve teslim edilememesinden ötürü doğacak maddi ve manevi sorumluluklar ile her türlü zarar ve ziyanı karşılamayı kiracı kabul ve taahhüt eder. a-Kiracı her ne şekilde olursa olsun hasarlı araca müdahale etmeyecek, b-Taşıt yerinden oynatılmadan en yakın Polis veya Jandarma merkezine başvurularak, kazak tespit tutanağı ile birlikte kaza ve alkol raporlarını almak, c-Taşıt ve/veya kazaya karışan taşıtların fotoğraflarını çektirmek, d-Olaya karışan diğer taşıtların sürücülerinin adları, adresleri, sürücü belge fotokopisi, mümkün olduğu takdirde ihtiyari Trafik ve Kasko Sigortalarını sağlayan şirketin adı ve poliçe numaralarının temin etmekle-Yukarıda belirtilen kaza ile ilgili evrakı olayın meydana geldiği tarihten itibaren en geç 1 (bir) gün içerisinde Kiralayana teslim etmek, f-Çalınma veya gasp halinde, durumu tevsik eden zabıt, bildirin ve sair evrakı ve Kiralayan tarafından talep edilen diğer evrakı olayın meydana geldiği tarihten itibaren Kiralyana en geç 1 (bir) gün içinde teslim etmek zorundadır.

4) Lastik yırtılması, patlaması, yarılması, Cam kırılması sigorta kapsamında değildir.

Lütfen sözleşme şart ve koşullarını okuyarak imza atınız!

AD SOY AD İMZA

Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar Araç Kiralayabilme Şartları fiyat Koşulları ve site Kullanım Şartlarının tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir.